+90 532 766 57 60
neo@neo-san.com

BLOG

Anasayfa / Blog / Beton Renklendirme Nasıl Yapılır?

Beton Renklendirme Nasıl Yapılır?

Beton renklendirme özellikle görsel açıdan büyük beğeni toplayan uygulamalar arasında yer almaktadır. Göze hitap eden bu uygulama; Beton renklendirme nasıl yapılır? Sorularını da akıllara getirmektedir. Beton renklendirme işlemi, betonunuzun çevre dostu ve birbirinden güzel renkli kimyasallar ile tepkimeye girmesi sonucu oluşan renk değişimleridir. Bu renk değişimleri göze hoş gelmekle birlikte, ortama da farklı bir hava katmaktadır. Bu renkler betonun içine geçmektedir ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanımı da mümkündür. Uygulama öncesi zemin silim elmasları ile silinmelidir, bu önemli bir adımdır. Bu işlemden sonra boyanın uygulanacağı alan ıslatılmalıdır. Çok aşırı bir biçimde ıslatılmamalıdır aynı zamanda kuru bir yer de bırakılmamalıdır. Daha sonrasında renklendirme işlemine başlanabilmektedir.

 

Zeminin Temiz Olması Önemlidir!


Bu aşamada, boya öncesi zeminin temizliği, kirden, pislikten arındırılmış olması büyük önem teşkil etmektedir. Beton renklendirme uygulanacak bölgenin yağlı da olmaması gerekmektedir. Boya kullanımdan önce çalkalanmalı ve öyle uygulanmalıdır. Hava şartlarına göre kuruma zamanı değişiklik gösterebileceği gibi, yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arasında kurumaktadır. Kuruma sonrası nato elmas ile zemin tekrar silinmelidir. Kürlenme genel olarak 7 gündür.


Beton Renklendirme Nerelerde Kullanılır? 


Beton renklendirme genel olarak AVM, hastane gibi büyük ve geniş alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu gibi alanlarda kullanılan beton renklendirme işlemleri, ortamın havasını ufak bir dokunuş ile tümden değiştirebilmektedir. Bütün bunların yanı sıra fabrikalar ve restoranlarda da şık bir görünüm sağlamaktadır. Dilenen renklerde kullanılabiliyor olması okullarda kullanımını da oldukça arttırmıştır.

 

 
 

Beton Renklendirme İşlemi Dayanıklı mıdır? 


Bir kez başarılı ve uzman eller tarafından yapılan beton renklendirme işlemi ömür boyu kullanım sunabilmektedir. Soyulma, dökülme asla yapmadığı gibi maliyeti yüksek bakımlar da gerektirmemektedir. Betonu kazımadığınız sürece uzun yıllar kullanılabilmektedir. Ayrıca bu sayede temizliği de oldukça kolaylaşmaktadır. Klasik betonların temizliği ve toz oluşturması oldukça sorun oluşturmaktadır. Özellikle okullar, hastaneler, AVM’ler gibi kalabalık olan yerlerde daha da büyük sorunlar teşkil etmektedir. Diğer zemin uygulamaları, kırılma, dökülme, eskime yapabilmektedir. Fakat beton renklendirme işlemi ömürlüktür. Bir kez yaptırdığınız takdirde uzun yıllar kullanımı mümkündür.

 

 


 

Zeminleriniz Nefes Alsın!


Beton renklendirme işlemi sayesinde, bir anlamda zeminleriniz nefes almaktadır. Betonunuz bu sayede parlak bir görünüm almakla birlikte, göze de hitap eder hale gelmektedir. Firmanızı ziyaret edenler tarafından beğeni toplayacak beton zeminler sayesinde zemininizde çeşitli desenler oluşturabilmeniz de mümkündür. Kaliteli bir firma ile çalışmak bu noktada oldukça önem taşımaktadır. Krk Zemin, alanında profesyonel çalışanları ve işini bilen ekibi ile beton renklendirme işlemlerinizi, kısa sürede uzun yıllar kullanabileceğiniz biçimde yapmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak için, Krk Zemin’e gerek web sitesindeki ilgili telefon numaralarından gerek ise WhatsApp iletişim hattı üzerinden ulaşmak mümkündür. 

 

İletişim Numarası