+90 532 766 57 60
neo@neo-san.com

BLOG

Anasayfa / Blog / Dekoratif Zemin Kaplama Örnekleri

Dekoratif Zemin Kaplama Örnekleri

Zeminlerimiz. Çokça vakit geçirdiğimiz iş yerlerimizde, okullarımızda, evlerimizde oldukça önemli bir unsurdur. Öyle ki göze hitap eden zemin kaplamalı ile yaşam alanlarınız ve mekanlar çok daha yaşanılabilir kılınmaktadır. Günümüzde Dekoratif zemin kaplama örnekleri oldukça artış göstermiştir. Öyle ki teknolojinin de gelişmesi ile birlikte, artık pek çok alanda farklı modellerde zemin kaplamaları yapmak mümkün hale gelmiştir. 

 

 


Epoksi Zemin Kaplamaları Oldukça Sık Tercih Ediliyor!


Dekoratif zemin kaplama örnekleri incelendiğinde son yıllarda özellikle son yıllarda Epoksi zemin kaplamalarının çokça tercih edildiğini görmekteyiz. Bu tür kaplamalar genel olarak okul, hastane gibi yerlerde tercih edilmesinin yanı sıra göze hitap eden görüntüsü ile de gönülleri fethetmektedir. Kolayca temizlenir bir yapıda olması, kalabalık alanlarda kullanımının artmasında da oldukça önemli bir etken olarak yer almaktadır. Parlak görüntüsü mekanları olduğundan daha geniş göstermektedir. Epoksi zemin kaplaması adeta bir yıldız gibi parlamaktadır. Çocuk oyun alanları da epoksi zemin kaplamasında sık tercih edilen yerlerdendir. Öyle ki istenen renkte olabilmesi ile de her ortama kolayca uyum sağlamaktadır. Burada önemli olan en önemli nokta sizin beğenilerinizdir. Epoksi zemin uygulaması sizin zevkinize, ihtiyacınıza uygun renkte yapılabilmektedir. 

 

 


Beton Zemin Kaplamaları Nasıldır? 


Beton zemin kaplamaları geçmişten günümüze sıkça tercih edilen Dekoratif zemin kaplama örnekleri arasındadır. Renk renk, desen desen, her zevke uygun beton modeli bulmak günümüzde mümkündür. Beton özellikle ıslak zeminlerde sıkça tercih edilmektedir. Sudan etkilenmemesi ile göz dolduran beton modelleri, lavabolarda, banyolarda sıkça tercih edilmektedir. Avantajlarının yanı sıra dezavantajlarından bahsedecek olursak, beton zeminler dikkatli kullanılmadığı taktirde kırılma, dökülme yapabilen malzemelerdir. Üzerine yapılabilecek ağır bir darbe beton zeminin zarar görmesine neden olabilecektir. Bu açıdan bakıldığında epoksi zemin kaplamasına göre aslında dezavantajlı olarak görülmektedir. Öyle ki kırılan  aynı modelini bulmak da sonradan büyük bir sorun teşkil etmektedir. Çoğu zaman da aynı model bulunamamakla birlikte, bütünlük bozulabilmektedir.


Terrazo Zemin Kaplamaları


Terrazo zemin kaplamaları, özellikle hastanelerde, hava alanlarında oldukça dikkat çekmektedir. Terrazo kaplamalar, göze hitap eden dekoratif zemin kaplama örnekleri arasında yer almaktadır. Asil bir görünüş sergilemekle birlikte, doğal durmaktadır. Nem tutmadığı için sağlık yönünden bir tehlike teşkil etmemektedir. Zeminlerde görüntüsü ile alışılmışın dışında fark yaratmaktadır. İş yerlerinde, kalabalık alanlarda tercih edilmesi olağandır. Uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanımı mümkündür. 


Poliüretan Zemin Kaplamaları


Bu türdeki zemin kaplamaları oldukça dayanıklı olması ile dikkat çekmektedir. Kimyasal her türlü maddeye karşı dirençli olan bu zemin kaplamaları, özellikle iş yerlerinde çokça tercih edilmektedir. Darbeler karşı da mermer zeminlere nazaran oldukça fazla dayanıklıdır. Poliüretan zemin kaplamaları, zemindeki kusurların örtülmesinde de oldukça iyi bir seçenek olmaktadır. Öyle ki zemininizdeki çatlakları gizleme konusunda başarılıdırlar. Pürüzsüz yüzeyi ile göze hitap etmektedirler. Parlak veya mat olmak üzere seçim size aittir. Düz bir yapıya sahip olduğundan oldukça da hijyeniktir, temizliği çok kolaydır. 

 

İletişim Numarası