+90 532 766 57 60
info@krkzemin.com

HİZMETLERİMİZ

Anasayfa / Hizmetlerimiz / TERRAZO

TERRAZO

Terrazo


Terrazo yüzyıllardan beri kullanılan çok ünlü bir kaplama ürünüdür ve firmamızın hizmetleri arasında bu kaplama malzemesi ile uygulama yapmak da bulunmaktadır. Tarihinin 16.yüzyıla dayandığı söylenmektedir; İtalyan yapı ustalarının kullanmış oldukları bir malzemedir. Hem dekoratif amaçlı hem de yüzey sağlamlaştırıcı olarak tercih edilmektedir.

Terrazo Nedir?


Terrazo, eskiden inşaatlarda granit ve mermer taş parçalarını kullanabilmek için çimento harcının içine karıştırılan bir malzemedir. Terrazo uygulamaları özellikle 20. Yüzyılda yoğun biçimde kullanılmaya başlanan bir üründür. Terrazo’nun kullanım nedenlerinin başında kimyasal dirençliğinin yüksek olması ve yüksek bağlayıcılığa sahip olması gelmektedir.
Günümüzde ise Terrazo, daha canlı renklerle kullanılmaktadır. Mimari tasarımlar bu çok çeşitli Terrazo malzemeleri ile zeminlere daha güzel ve estetik biçimde yansıtılmaktadır.
Terrazo kısacası belki de tarihteki en eski ve aynı zamanda çevre dostu olan dekoratif kaplama ürünüdür.

Terrazo Özellikleri Nelerdir?


Terrazo malzemesi ile yapılan zemin kaplamalarda estetik unsur göz alıcıdır. Birçok seçenek mevcuttur. Kullanıcı isteğine ve mekana uygun olarak geniş ürün yelpazesi arasından seçim yapılabilir. Terrazo zemin kaplama malzemesinin özellikleri şunlardır:

• Modern Terrazo zemin kaplama malzemeleri eskiye kıyasla daha canlı renklere sahiptir
• Firmamız tarafından birçok farklı tasarım ile zeminlere uygulama yapılır
• Sağlamdır, dayanıklıdır ve uzun ömürlü kullanılabilir
• Terrazo zemin kaplama uygulamaları düşük maliyetlidir
• Operasyonel olarak da avantaj sağlar
• Kimyasal direnci yüksektir
• Yüksek bağlayıcı özellikleri bulunur
• Hijyenik özelliklidir; uçucu madde içermez
• Nem tutmadığı için sağlıklıdır
• Temizliği kolayca yapılabilmektedir
• Çevre dostu bir zemin kaplama ürünüdür

Terrazo zemin kaplama malzemesi görüldüğü gibi birçok avantajlı unsur içermektedir ve kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır.

Terrazo Zemin Kaplama Kullanım Alanları


Terrazo zemin kaplama uygulamasının en çok yapıldığı yerler alışveriş merkezleri, havaalanı, hastane gibi geniş ve düz alanlardır. Derz olmadığı için uygulamanın yapıldığı alanlarla güzel bir bütünlük sağlanmaktadır. Küçük alanlara uygulandığında ise zemini daha geniş gösterebilme özelliği de vardır.
Terrazo özellikle Amerika ve Avrupa’da yaygın olarak kullanılmaktadır. Türkiye’de kullanımı daha az yaygın olsa da firmamızda bu alanda tecrübeli ve bilgiye hakim ekip aracılığıyla zeminlere uygulamalar yapılmaktadır.

Terrazo Zemin Kaplama Fiyatları 2020


Terrazo zemin kaplama fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Terrazo ülkemizde pahalı bir malzeme olarak görülse de bakımının kolaylığı, görüntüsü ve uzun ömürlü olması ile de değerlendirilebilmektedir. Fiyatlar hakkında net bilgi almak için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz. Uygulama yapılacak olan zeminin de incelenmesinden sonra Terrazo zemin kaplama fiyatları netleştirilebilir.

İletişim Numarası