+90 532 766 57 60
info@krkzemin.com

HİZMETLERİMİZ

Anasayfa / Hizmetlerimiz / BETON SİLME VE PARLATMA

BETON SİLME VE PARLATMA

Beton parlatma 

 

Beton parlatma eski veya yeni Betonların özel beton silme makinaları ve  metal elmas aşamaları ile kazıma, honlama ve parlatma işlemleri ile granit  mermer parlaklığına kavuşturulması işidir. 

 Beton silme ve patlatma kesinlikle bir zemin kaplama sistemi değildir. Mevcut betonun en üst tozuyan tabakası kazınarak betonun içerisindeki agrega donatısına  ulaşılarak litlyum silikat ( sıvı yüzeysertleştirici) kimyasalı ve sealer cila ile parlatma işidir.

 

 

• Kazım işlemleri ile granit parlaklığın elde edilmesi adına harekete geçilir. 

• Honlama sayesinde de beton eskisinden daha iyi bir görünüm kazanır. 

• Son aşamada parlatma işlemlerine yer verilmektedir. 

 

Parlak Beton Uygulamalarında Sonuç 

 

Beton silme ve patlatma işlemlerinden sonra herhangi bir kaplama işlemine yer verilmez. Nitekim uygulamaların kaplamaya yönelik olmadığı açık durumda. Hali hazırda mevcut olan betonlar üzerinden uygulamalara geçilir. Böylece;

 

-Çevre Dostu; Başta çevreye zarar verecek herhangi bir kimyasalın kullanılmadığını belirtmek gerek. Aksine çevreye üst uygulamalar eşliğinde harekete geçilir. Bu yolla betonlar da nereye dost hale gelir. Son olarak ekonomik zeminlerin elde edilmesi desteklenir. 

 

-Uzun Ömürlü; Beton patlatma işlemleri birkaç aşama neticesinde tamamlanır. Aşamalardan kaynaklı olarak beton ömrü uzatılır. Özellikle de kazıma sayesinde beton aşındırma işlemleri gerçekleşir ve patlatmaya geçilir. Bu adımlar dahilinde betonlar mermer veya granit parlaklığına ulaşmaktadır. 

 

 

Beton Patlatma Uygulamalarının Avantajları 

 

Beton silme ve parlatma üzerinden pek çok avantajla karşı karşıya kalırsınız. Örnek vermek gerekirse betonların daha dayanıklı bir hale gelmesi desteklenir. Bir de bakımı ile temizlenmesi kolay hale gelir. Bakım sırasında yüksek maliyetlere maruz kalmanız engellenir. Beraberinde;

 

• Enerji tasarrufu da ışık yansıtmalarından dolayı gerçekleşmektedir. 

• Beton kayma direncinin artış göstermesi sağlanır. 

• Güvenli zemin uygulamalarına yer verilir. 

 

Beton Patlatmanın Dayanıklılığı 

 

Avantajları arasında dayanıklı olması dikkat çekmektedir. Özellikle de ayak trafiğinin fazla olduğu yerlerde ki betonlar için dayanıklılık son derece önemlidir. Bunun gibi ağır iş makinelerinden zarar görmeyecek şekilde betonların silinmesi ve parlatılması söz konusudur. Bu şekilde beton üzerinde oluşan tekerlik izlerinin dahi minimum seviyelere düşmesi sağlanır. 

 

 

Beton Patlatmanın Dirence Etkisi 

 

Uygulamalar sayesinde beton zeminin direnci artış gösterir. En basiti suya karşı reaksiyon göstermez ve formu bozulmaz. Bunun gibi yağlara ve asitlere karşı dirençli hale gelmesi desteklenir. Kimyasallara rağmen zarar görmemesine özen gösterilir. Görüldüğü üzere son derece avantajlı hale gelirsiniz. Betonların daha dayanıklı, dirençli ve tasarruflu hale gelmesi adına;

 

• Başta kazıma tekniği ile hijyenin desteklenmesi sağlanır. 

• Honlama eşliğinde direnç kazanmaları söz konusudur. 

• Parlatma üzerinden de mermer görünümlerinin elde edilmesi mümkün olacaktır. 

İletişim Numarası