+90 532 766 57 60
info@krkzemin.com

HİZMETLERİMİZ

Anasayfa / Hizmetlerimiz / EPS HAFİF BETON

EPS HAFİF BETON

Eps Hafif Beton

Eps hafif beton Strafor  granürlerinin özel olarak üretiminden çimento ve genfil ajan ile şantiyede yerinde döküm makinası ile elde edilen ısı ve ses izalasyonlu hafif beton veya hafif şap sistemidir. Diğer adı straforlu betondur. 
Daire içlerinde tesviye amaçlı kullanıldığı gibi, statik dolgularda da kullanılamktadır. Eps hafif betonun üzerine hertürlü bitiş döşemesi olan seramik parke vs. yapılabilmektedir. 

Yapısal özelikleri :
Yoğunluk 250kg/m3---600kg/m3
Isı iletkenlik d:10 cm – 0,0065---1w/mk
Yangın dayanımı  A sınıfı sertifika 

• Sıvı formatta uygulanan nadir beton yapıları arasındadır.
• Özel makinesi sayesinde uygulama kısa sürer.
• Uygulama neticesinde ısı ile ses yalıtımı desteklenir.

Daha çok kartlar arasında uygulanması dikkatlerden kaçmıyor. Özel malzemeler ve makineler eşliğinde uygulamalardan sonuç almanız da uzun sürmez.

 Eps Hafif Beton Özellikleri


Başta ısı yalıtım yönetmeliklerine uygun bir şekilde üretilmesi dikkatlerden kaçmıyor. Eps hafif beton ses izolasyonundan dolayı da talep görüyor. Yukarıda da belirttiğimiz üzere daire içleri ve kat araları için göz önünde bulundurulur. Tercih edilmesinin nedenleri ise;

-Dayanıklılık; Doğal afetlere karşı direnç göstermesi dikkat çekmektedir. Örneğin deprem dostu olarak ifade edilir. Hafif yapısından dolayı depreme karşı temin edilmektedir. Bunun haricinde yanmaz A1 sınıfında yerini almıştır. Ateşe karşı da dayanıklı olduğu için dairelerde sık sık temin edilmektedir.

-Kullanım; Çimento esasından dolayı çoğu malzemeye uygundur. Mesele fayans ya da seramik üzerine uygulanması mümkün olacaktır. Kolay kullanıma sahip olan beton, su ve neme karşı da dirençli durumda. Yine bu sayede beton formunda herhangi bir deformasyonun gerçekleşmesi mümkün olmaz.

Eps Hafif Beton Alanları


Hafif yapısından kaynaklı olarak çoğu alanda kullanıma uygundur. Mesela balkonlara uygulanması mümkün olacaktır. Önceden de söylediğimiz gibi çatılarda ve kat aralarında da temin edilir. Gerek ses gerekse ısı yalıtımına ihtiyaç duyulan pek çok alana uygundur. Hafif yapısından dolayı kısa sürede uygulanır ve yalıtım avantajlarından faydalanmanız sağlanır.

 Eps Hafif Beton Nasıl Uygulanır?


Eps hafif beton uygulamaları için önce zeminin temizlenmesine özen gösterilir. Temizleme neticesinde ölümler alınır ve beton dökümüne yer verilir. Zeminin ıslatılması halinde beton dökülebilir. Arkasından da;

• Dökümden sonra mastarlama işlemlerine yer verilir.
• Kurumadan hemen sonra ise zıplama ile yüzey düzeltilir.
• Kaplama işlemlerine hazır hale gelen beton, son olarak temizlenir.

Eps Hafif Betona Uygun Kaplamalar


Yukarıda da belirttiğimiz gibi beton uygulamaları hızlı bir şekilde sonuçlanır. Bu yolla üzerine seçtiğiniz herhangi bir kaplamayı geçmeniz uzun sürmez. Örneğin seramik ya da granit tercihinde bulunabilirsiniz. Mermer ile lamına parke de temin edilebilir. Bu kaplama işlemlerine bağlı olarak yalıtım sistemlerinden faydalanmanız mümkün olacaktır.

İletişim Numarası