+90 532 766 57 60
info@krkzemin.com

HİZMETLERİMİZ

Anasayfa / Hizmetlerimiz / EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

 

Teknolojik yapı malzemeleri içerisinde epoksi zemin kaplama da yerini almıştır. İçeriğinde bulunan materyaller ve kimyasallardan dolayı son derece etkili olduğu görülüyor. Neticesinde dayanıklı malzeme arayışında olanların göz önünde bulundurduğu açık durumda. Kullanımı;

• Her türlü deniz ile kara yapısına uygun bir şekilde temin edilmiştir.
• Doğadan kaynaklı kimyasal etkilere dayanıklı hale gelmiştir.
• Sanayinin her türlü koşuluna uygun bir şekilde tasarlanmıştır.

Tüm bu özellikleri ile ne denli dayanıklı bir yapıda olduğu görülüyor. Neticesinde pek çok alanda kullanılan zemin kaplama, uzun vadede herhangi bir sorun teşkil etmiyor.
 

 

Epoksi Zemin Kaplama Alanları

 


Dayanıklı yapısından dolayı epoksi zemin kaplama uygulamalarının çoğu alanda temin edildiği görülüyor. Özellikle de güçlendirme çalışmaları için tercih edilen zemin kaplamaları arasında bulunuyor. Örnek vermek gerekirse;

-Demir; Demirlerin bir araya getirilmesi sırasında temin edilmektedir. Hatta taş ve çelik yapıların yapıştırılması adına kullanılır. Yapısal bağlantı kurmak için önce epoksi zemin çekilmektedir. Hemen arkasından onarım işlemlerine yer verilir ve sağlam bir yapı inşa edilir.

-Ahşap; Farklı olarak ahşap yapıların da güçlendirilmesi adına epoksi zemin kullanılıyor. Özellikle de yığma ve yükün artması zeminin gücüne zarar verebilir. Bu durumun önüne geçmek adına epoksi zemin tercih edilmektedir. Yapısal değişikliği engellemek isteyenler son derece dayanıklı olan bu zemin kaplamarı göz önünde bulunduruyor.
 

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

 


Başta kimyasallara karşı dayanıklı olduğu için öne çıktığı açık durumda. Epoksi zemin kaplama aşınmalara karşı da direnç göstermektedir. Demir ya da ahşap yapıların dayanıklı olması adına epoksi zeminin kullanılması bunu kanıtlar nitelikte. Sürtünmeden dolayı aşınma göstermesi de mümkün değil. Diğer özellikleri;

• Dekoratif açıdan kullanılmaya uygun haldedir.
• Hijyenik ürün grupları arasında yerini almıştır.
• Kaymaz zemin elde etmek isteyenlere tavsiye edilir.
 

Estetik Yapı; Epoksi Zemin


Estetik açıdan da kullanıma uygun durumda. Dekoratif görünüm elde etmek isteyenler başta taleplerini ifade etmelidir. Bu yolla uygulanan epoksi zemin göze hitap edecektir. Yani dayanıklı ve dirençli yapısından ziyade estetik özelliğe de sahiptir. Tüm bu ayrıcalıklı özelliklerin bir araya toplanması da talep görmesine etki ediyor.

 


 

Modern Yapı Malzemesi; Epoksi


Hem dayanıklı yapısı hem de estetik özelliklerinden dolayı tercih edilen epoksi zemin, modern yapı malzemeler arasında gösteriliyor. Yapı sektöründe de son yıllarda bir hayli talep görmesi bunu kanıtlar nitelikte. Geniş alanlarda sık sık kullanılan malzeme, dekoratif unsur olarak göze hitap ediyor. Kimyasal ve fiziksel dayanıklılığı ile de ön plana çıkmıştır.

 

Epoksi Zemin Kaplama İşlemleri

 


Epoksi zemin kaplama işlemleri günümüzde oldukça fazla tercih edilmektedir. Şık görüntüsü ile tercih sebebi olan epoksi zemin kaplamaları, üstün özellikleri ile de oldukça beğenilmektedir. Epoksi nedir diye bakacak olursak, epoksi termoplastik bir malzemedir, sıvıdır. Uygulama yapılırken sertleştirici bir malzeme ile kullanılması gerekmektedir. Özellikle zeminlerde oldukça tercih edilen epoksi, uzun yıllar da kullanım ömrüne sahiptir. 


Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılmaktadır? 


Epoksi zemin kaplama için malzemeler uygun miktardaki sertleştirici ile karıştırılarak, ilgili zemine uygulanmaktadır. Ürünün sertleşmesine kürlenme adı verilmektedir. Kürlenme, ortamın sıcaklığına göre değişiklik gösterebilmektedir. Epoksi Zemin Kaplama İşlemleri mutlaka uzman eller tarafından yapılmalıdır. 

 


Eğimli Zeminlerde Uygulanabilir mi? 


Epoksi Zemin Kaplama İşlemleri eğimli alanlarda kullanılmamaktadır. Ürünün uygulanacağı bölgenin temiz ve düz bir zemin olması gerekmektedir. Uygulamadan önce zeminin eğimi, çatlakları, nemi kontrol edilmelidir. Müdahale yapılacak bir alan varsa mutlaka yapılmalıdır. Yüzeyin pürüzlülük oranı da uygulayıcının dikkat etmesi gereken mühim konulardandır. Tüm bunlara dikkat edilerek yapılan bir uygulamanın, kullanım ömrü de uzun olacaktır. 


Epoksi Zemin Kaplamanın Kullanım Alanları Nelerdir? 


Epoksi zeminler kolay temizlenebilmesi ile dikkat çekmektedirler. Pürüzlü zeminlerde bakteriler çok daha iyi saklanabilmektedir. Oysaki pürüzsüz yüzeylerde bakterilerin gizlenme ihtimali oldukça düşüktür. Bu sayede temizliği daha kolay olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında Epoksi Zemin Kaplama İşlemleri, temizliğin oldukça önemli olduğu hastanelerde, okullarda, laboratuvarlarda oldukça sık tercih edilmektedir. Sağlık merkezleri Epoksi Zemin Kaplama İşlemlerini sıkça kullanmaktadırlar. Bunların yanı sıra okullarda kullanımı da son yıllarda oldukça artmıştır. Spor salonları bu zemin kaplamasını oldukça sık tercih eder olmuşlardır. Otoparklar da Epoksi Zemin Kaplama İşlemleri için kusursuz kullanım alanlarıdır. Pürüzsüz olması ile arabalar için kolaylık sağlamaktadır. Epoksi Zemin Kaplama İşlemleri depolarda da çokça kullanılmaktadır. Depolar, çabuk tozlanabilen yerlerdir. Epoksi zemin ile depoların da temizliği oldukça kolay bir hal almaktadır.


Neden Epoksi Zemin Kaplaması Tercih Edilmelidir?


Epoksi zeminlerin albenisi yüksektir. Parlak olması sebebi ile de temizliği çok iyi şekilde belli etmektedir. Bunun yanı sıra özellikle ışıklandırmanın çok olduğu hastane gibi yerlerde daha da parlak gözükmektedir. Bu da insanların gözüne hitap etmekte, beğenilmektedir. Mekanların daha geniş durmasına da olanak sağlamaktadır. Toplu alanların zemin temizliği çok daha zordur. Epoksi zemin ile, temizlik kolayca yapılmaktadır ve kolayca da kurumaktadır. Krk Zemin, Epoksi Zemin Kaplama İşlemleri ile de göz doldurmaktadır. Kaliteli işler ortaya koyan firma, müşteri memnuniyetini de oldukça ön planda tutmaktadır. Her türlü isteğe çözüm bulabilen Krk Zemin, profesyonel çalışanları ile de işlemlerinizi kısa süre içerisinde, uzun yıllar kullanabileceğiniz biçimde yapmaktadır. Krk Zemin güvencesiyle yapılan Epoksi Zeminler çok daha uzun ömürlü ve çok daha uygun fiyatlı olmaktadır. 

İletişim Numarası