+90 532 766 57 60
info@krkzemin.com

HİZMETLERİMİZ

Anasayfa / Hizmetlerimiz / ENDÜSTRİYEL BETON UYGULAMA

ENDÜSTRİYEL BETON UYGULAMA

Endüstriyel Beton Uygulama


Endüstriyel beton uygulama, genellikle fabrika, depo, atölye, otopark gibi alanlar için tercih edilen bir zemin uygulamasıdır. Ağır yük trafiğine maruz kalan birçok alanda da bu uygulama yapılmaktadır. Saha betonlarında uygunluk derecesi en yüksek olan malzemedir. Tepsili, fırçalı ve perdahlı olarak uygulamalar gerçekleştirilebilmektedir.

 Endüstriyel Beton Uygulama Nedir?


Endüstriyel beton uygulama, çok amaçlı, geniş, saha alanlarında vb. kullanılan tesviyesi lazerli nivo cihazı ve helikopter denilen perdah makinesi ile yapılan bir zemin kaplama türüdür.
Endüstriyel beton hizmetimizde belli başlı bazı aşamalar gerçekleştirilmektedir. Uzman ekibimiz uzun yıllardır bu alanda başarılı uygulamalar yapmaktadırlar.

Endüstriyel Beton Uygulaması Neden Önemlidir?


Endüstriyel zeminler, endüstrideki çalışma yüzeyleridir ve üzerinde mallar saklanır, üretilir ya da taşınır. Sektör özelliğine de büyük oranda bağlı olarak bu zeminlerin sık sık yıprandığını, aşındığını ve kimyasal atıklara maruz kaldığını belirtebiliriz.
Endüstriyel beton uygulama, zeminin kaydırma yapmaması, rahatça temizlenebilmesi, üzerinde çalışmaya uygun olması ve güvenlilik bakımından önem taşır.
Dayanıklı bir zemin elde etmek için en elverişli uygulamalar arasında kaplama yaptırmak yer almaktadır. Zemin güçlendiğinde ağır yüklere dayanıklılık, kuru ve ıslak kaymazlık, aşınmayı önleme, kimyasala dayanıklılık artacaktır. Aynı zamanda daha hijyenik koşullar oluşmaktadır. Toz tutma azalır; zemin mikrop barındırmaz.
Birçok değişik ve çekici renk bulunur. Uygulama ilgi çekici renkler ve tasarımla yapılabilmektedir.

 Endüstriyel Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?


Uygulamaya başlamadan önce zeminde keşif yapılmalıdır. Beton üzerine çıkıldığında 3-6 mm kadar bir ayak izi çıkmalıdır. Bu derinlikte ayak izin oluşursa uygulama için istenilen kıvama gelmiş demektir. Yüzey nemli olmalıdır ancak üstünde su bulunmamalıdır.
Gerektiği kadar beklendikten sonra tepsi ile sıkıştırma işlemi yapılacaktır. Tepsi sıkıştırması belirli aralıklarla 2-3 kez tekrarlanır. Bu işlemin sonunda ise tepsi çıkartılmalıdır. Sonrasında yüzey helikopter ile tercih edilen kıvam meydana gelinceye kadar parlatılır.
Normal beton yüzeylerle kıyaslandığında darbe ve aşınmalara karşı endüstriyel zemin daha sağlamdır. Aynı zamanda kimyasal atıkları, su ve yağı normal betona göre daha az emmektedir. Dekoratif amaçlı olarak da memnuniyet vericidir.

 Endüstriyel Beton Uygulama Alanları


Endüstriyel beton uygulama hava alanları, otoparklar, hastaneler, hangarlar, alışveriş merkezleri, otomotiv sektörü, sanayi tesisleri, tekstil endüstrisi, ilaç endüstrisi vb. sektörlerde yoğun olarak tercih edilmektedir.
Firmamızda uygulama ile ilgili tüm detayları öğrenebilir, sizin için en iyi olacak çözümleri ekibimizle konuşabilirsiniz. Fiyatlar için öncelikle zemin, kullanım koşulları belirlenmelidir. Malzemenin hangi ölçülerde kullanılacağı da fiyatlara etki eder. Uygun koşullarla kaliteli hizmet alabilirsiniz.

İletişim Numarası