+90 532 766 57 60
info@krkzemin.com

HİZMETLERİMİZ

Anasayfa / Hizmetlerimiz / SAHA BETONU

SAHA BETONU

Saha Betonu


Saha betonu uygulamaları, beton zemin üzerine yapıldığında betonun yüzeyindeki kirleri, yağ ve toz parçacıklarını temizlemektedir. Saha betonu toprak zemin üzerine de uygulanabilmektedir ve betonun içindeki suyun emilmesini engellemektedir. Uygulama zemin betonunun özelliklerine göre değişkenlik gösterecektir. Otopark, endüstriyel tesisler, yollar, depolar vb. birbirlerinden farklı kullanım amaçlarına sahiptirler.

Saha Beton Uygulama Hazırlıkları


Saha betonu uygulamasına başlanmadan önce bazı hazırlıklar yapılmaktadır. Öncelikle proje kotuna kadar uygun dolgu malzemesi kullanılarak saha betonu alt dolgusu sıkıştırılır ve kademeli olarak çıkartılır.
Saha betonu dökülmeden önce de ano yerler belirlenmelidir. Ano olarak kullanılacak olan çelik kalıpların ölçümleri yapılır ve buna göre proje kotuna uygun olarak konulur. Ayrıca demir donatı ve yapısal derzler için de gerekli olan hazırlıklar yapılmaktadır. Bindirme payı ve proje göz önüne alınarak çelik hasır donatı yerleştirilir.

Saha Betonu Nasıl Dökülür?


Saha beton uygulaması öncesinde hazırlıklar yapıldıktan sonra bunlar son kez gözden geçirilmektedir. Eğer uygulama dış koşullar altında gerçekleşecekse hava durumu da dikkate alınmalıdır. Planlanan bölgeden başlayarak beton ano içlerine dökülmektedir. Sıkıştırma işlemi ise vibratör yardımıyla yapılır. Saha beton uygulamalarında perdah işlemi de gerçekleştirildikten sonra tasarım için belirlenen yüzey cinsine göre fırçalı veya düz olarak beton uygulaması yapılmaktadır.

 Saha Betonu Özellikleri


Saha betonu uygulaması yapıldıktan sonra şu durumlar gözlemlenebilmektedir:

• Zemin daha kaydırmaz bir özelliğe kavuşur; güvenlik artar
• Darbeye ve aşınmalara karşı daha dayanıklı hale gelir
• Yüzeyin tozlanması ve kirlenmesi daha zordur
• Petrole ve grese dayanıklılık artar
• Betonda bulunan yüzeye yakın liflerin üzerini kapatır
• Uygulamalarda çok çeşitli renk seçenekleri sunulur
• Ekonomik bir uygulamadır

Saha alt dolgusu, yapı için uygun kalınlıkta seçilmelidir. Saha betonu uygulamalarında kamyon, tır, otobüs gibi ağır tonajlı olan araçlar dikkate alınmalıdır. Donatı demirleri ve çelik hasır kullanımı uygulamayı güçlendirecektir. Trafiğin yoğun olduğu alanlarda ise çelik teller veya elyaf beton içine karıştırılabilmektedir.
Saha beton uygulaması temel olarak 5 aşamada tamamlanmaktadır; ön hazırlık, beton dökümü, yüzey sertleştirme, kür işlemi ve derz kesimi/dolgusu…

Saha Betonu Fiyatları 2019


Saha betonu için firmamızda bu alanda uzun yıllardır başarılı sonuçlar alan deneyimli ekibimiz çalışmaktadır. Saha betonu uygulamalarının her aşamasında detaylara üst düzeyde önem verilmektedir.
Saha betonu uygulamalarımız ekonomiktir; fiyatlar için daha detaylı görüşme yapılmalı ve uygulamanın yapılacağı alan kontrol edilmelidir. Firmamızda bu uygulama hem kaliteli ve iyi sonuç verecek şekilde yapılmaktadır hem de uygun fiyatlarla müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

İletişim Numarası